πα½ B ^

Jak židovská je válka proti Rusku?


Před pěti lety jsem napsal článek s názvem „Američtí Židé vedou Americké války“. Ukázalo se, že je to nejoblíbenější kousek, který jsem kdy napsal, a byl jsem za to odměněn tím, že mě časopis takzvaný American Conservative okamžitě vyhodil, kde jsem byl čtrnáct let pravidelným a velmi oblíbeným přispěvatelem. Začal jsem článek stručným popisem setkání s příznivcem, kterého jsem krátce předtím potkal na protiválečné konferenci. Starší pán se zeptal: „Proč nikdo nikdy nemluví upřímně o šestisetkilové gorilě v místnosti? Nikdo se na této konferenci nezmínil o Izraeli a všichni víme, že jsou to američtí Židé se všemi svými penězi a mocí, kteří podporují každou válku na Blízkém Východě pro Netanjahua? Neměli bychom je začít volat k zodpovědnosti a nenechat je, aby jim to prošlo?“

Ve svém článku jsem jmenoval mnoho jednotlivých Židů a Židovských skupin, kteří vedli obviňování pro invazi do Iráku a také pro vypořádání se s Iránem během toho. Použili falešné zpravodajské informace a otevřené lži, aby prosadili svůj případ, a nikdy se nezabývali ústředním problémem, jak tyto dvě země skutečně ohrožovaly Spojené Státy nebo jejich životně důležité zájmy. A když se jim podařilo zavázat USA k fiasku v Iráku, jak mohu zjistit pouze jeden čestný Žid, který se tohoto procesu účastnil, Philip Zelikow v čestné chvilce připustil, že válka v Iráku, podle jeho názoru, se bojovala za Izrael.

Po 11. září došlo mezi Izraelskou vládou a Židy v Pentagonu, Bílém domě, Národní bezpečnostní radě a ministerstvu zahraničí ke značným tajným dohodám. Za prezidenta George W. Bushe měli zaměstnanci Izraelské ambasády jedinečně volný přístup do kanceláře náměstka ministra obrany Paula Wolfowitze v Pentagonu a nemuseli se přihlašovat ani předkládat žádná bezpečnostní opatření. Bylo to mocné znamení zvláštního postavení, které měl Izrael u předních Židů v Bushově administrativě. Je třeba také připomenout, že Úřad zvláštních plánů Douga Feitha byl zdrojem falešných informací o zbraních hromadného ničení, které administrativa použila k ospravedlnění invaze do Iráku, přičemž tyto informace byly také zaslány přímo viceprezidentovi Dicku Cheneymu, aniž by se jeho případným kritickým analytikům podrobily, náčelníkem štábu „Scooter“ Libby. Wolfowitz, Feith a Libby byli samozřejmě Židé, stejně jako mnoho z jejich zaměstnanců, a Feithův vztah s Izraelem byl tak blízký, že se stal partnerem v právnické firmě, která měla pobočku v Jeruzalémě. Feith také sloužil v představenstvu Židovského institutu pro záležitosti národní bezpečnosti (JINSA), který je zasvěcený pěstování vztahů mezi USA a Izraelem.

V současné době jsou tři nejvyšší představitelé ministerstva zahraničí (Tony Blinken, Wendy Sherman a Victoria Nuland) všichni Zionističtí Židé. Šéf ministerstva pro vnitřní bezpečnost (DHS, Alejandro Mayorkas), které je na stopě domácím „teroristickým“ disidentům, je rovněž Žid, stejně jako generální prokurátor (Merrick Garland) a prezidentův šéf personálu (Ron Klain). Oni a jejich šéf Joe Biden se nezdají být znepokojeni tím, že jejich klient Ukrajina není žádná demokracie. Současná vláda se dostala k moci po převratu v roce 2014, zkonstruovaném ministerstvem zahraničí prezidenta Baracka Obamy za odhadovanou cenu 5 miliard dolarů. Změnu režimu za Baracka Obamy řídila rusofobka Victoria Nulandová z ministerstva zahraničí s malou pomocí mezinárodního globalisty George Sorose. Odstranila demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče, který byl, bohužel pro něj, přítelem Ruska.

Ukrajina je údajně nejchudší a nejzkorumpovanější zemí v Evropě, dosvědčeno ságou Huntera Bidena. Současný prezident Volodymyr Zelenskij, který je Žid a tvrdí, že má ve svém rodokmenu oběti holocaustu, je bývalý komik, který vyhrál volby v roce 2019. Nahradil jiného Židovského prezidenta Petra Porošenka poté, co byl masivně financován a podporován dalším Židovským spoluobčanem a nejbohatším ukrajinským oligarchou Ihorem Kolomoyským, který je rovněž Izraelským občanem a nyní žije v Izraeli.

Všechno to znovu zní jako deja vu, zvláště když je mnoho pachatelů stále nablízku, jako Nulandová, která přiživuje pumpu (*) jít znovu do války bez jakéhokoliv důvodu. A připojují se k nim novináři jako Bret Stephens z New York Times, Wolf Blitzer a Jake Tapper ze CNN a také Max Boot z Washington Post, z nichž všichni jsou Židé a lze se spolehnout, že budou psát pravidelné články, které zatracují i démonizují Rusko a jeho hlavu státu Vladimira Putina, což znamená, že už nejde jen o Blízký východ. Jde také o oslabení a dokonce o změnu režimu v jaderně vyzbrojeném Rusku a zároveň o nakreslení určitých čar do písku pro podobně jaderně vyzbrojenou Čínu. A mohu dodat, že hraní mocenských her s Ruskem je mnohem nebezpečnější, než kopání do Iráku.

Řečeno polopatě, mnoho amerických vládních a mediálních Židů nenávidí Rusko, a to přestože jako skupina podstatně těžili z titulu své přední role při drancování bývalého Sovětského svazu za Borise Jelcina a nadále patří mezi nejvýznamnější ruské oligarchy. Mnoho z oligarchických miliardářů, jako Boris Berezovskij, sami odešli do exilu, když Vladimir Putin získal moc a začal zasahovat proti jejich vyhýbání se daním a jiné nezákonné činnosti. Mnozí se přestěhovali do Západní Evropy, kde někteří koupili fotbalové týmy, zatímco jiní odešli na jih a získali izraelské občanství. Jejich současné stížnosti do jisté míry odrážejí požadavek jejich kmene na věčný status oběti a úctu a odpuštění všech hříchů, které to přináší, s vlastními propagovanými příběhy o pronásledování sahajícími až do dob carů, plnými obviňování z pogromů a Kozáků přijíždějících v noci, příběhy konkurující mnoha holokaustovým výmyslům (*) v jejich postrádání důvěryhodnosti.

Pro mnoho Židů, zejména pro mladší Židy, je obtížné podporovat apartheid Izrael a neustálé války, které zahajují a vedou bez zvlášť důvěryhodného důvodu jak demokratické, tak republikánské strany, když jsou u moci, což je dobrá věc. Ale Židovskou moc ve Washingtonu a v celých Spojených státech je těžké ignorovat a jsou to právě ty Židovské skupiny a jednotlivci, kteří byli posíleni díky svému bohatství a konexím, kteří byli nejhlasitějšími vůdci válečných štváčů, když přišlo na Blízký východ a na Rusko.

Zajímavé však je, že se vyvíjí určitý odpor. Židovská mírová skupina Tikkun nedávno zveřejnila zničující článek Jeffreyho Sachse o Židech, kteří agitují za válku. Nese název „Ukrajina je nejnovější neokonská katastrofa“ a popisuje, jak „Válka na Ukrajině je vyvrcholením 30-letého projektu amerického neokonzervativního hnutí. Bidenova administrativa je plná stejných neokonů, kteří bojovali za americké války v Srbsku (1999), v Afghánistánu (2001), v Iráku (2003), v Sýrii (2011), v Libyi (2011) a kteří udělali tolik pro provokaci Ruské invaze na Ukrajinu. Záznam neokonzervativců je nezkrocenou katastrofou, přesto Biden osadil svůj tým neokony. (pozn. překladatele - spíš by se mělo říct, že neokoni se ve volebním podvodu dosadili se svou loutkou Bidenem do Bílého Domu!) Výsledkem je, že Biden směřuje Ukrajinu, USA a Evropskou unii k dalšímu geopolitickému debaklu…“

Tikkun vysvětluje, jak „hnutí neokonzervativců vzniklo v 70. letech kolem skupiny veřejných intelektuálů, z nichž několik bylo ovlivněno politologem Leo Straussem z Chicagské univerzity a klasicistou z Yaleské univerzity Donaldem Kaganem. Mezi neokonské vůdce patřili Norman Podhoretz, Irving Kristol, Paul Wolfowitz, Robert Kagan (syn Donalda), Frederick Kagan (syn Donalda), Victoria Nuland (manželka Roberta), Elliott Abrams a Kimberley Allen Kagan (manželka Fredericka). Lze dodat, že Kimberley Kagan stojí v čele Institutu pro studium války (ISW - Institute for the Study of War), který je často citován v médiích a dokonce i v Kongresu, aby vysvětlil, proč musíme bojovat proti Rusku.

Mnozí si již dlouho uvědomují, že mimořádná antipatie namířená proti Rusku prostupuje takzvaný neo-konzervativní světonázor. Neokoni jsou extrémně zastoupeni na nejvyšších úrovních vlády a jak je uvedeno výše, řada z nich řídí ministerstvo zahraničí a zároveň zastává vysoké pozice jinde v Bidenově administrativě (*v, *v, *v, *v), jako i v zahraničněpolitických think-tancích, včetně Richarda Haasse ve vlivné Radě pro zahraniční vztahy (CFR - Council on Foreign Relations). Právě tak silně rusofobní americká a západní média, nadace a sociální sítě jsou neúměrně Židovské, pokud jde o jejich vlastnictví a personální obsazení.

A kromě toho je Ukrajina do jisté míry velmi Židovsky identifikovaným místem. Židovská média v USA i jinde zasypala Zelenského chválou a označovala ho za skutečného „Židovského hrdinu“, moderního Makabejského vzdorujícího útlaku, Davida versus Goliáše. Prodávají se trička s jeho podobiznou s nápisem „Odpor proti tyranům už od faraona“, zatímco převážně ortodoxní Židovská komunita v New Yorku již shromažďuje miliony dolarů na pomoc Ukrajině.

Židovská telegrafická agentura uvádí, že „demografický průzkum z roku 2020 odhadl, že kromě „jádrové“ populace 43 000 Židů je technicky způsobilých pro izraelské občanství asi 200 000 Ukrajinců, což znamená, že mají identifikovatelné židovské předky. Evropský Židovský Kongres říká, že toto číslo může být až 400 000.” Pokud je to pravda, je to jedna z největších Židovských komunit na světě a zahrnuje nejméně 8 000 Izraelců, z nichž mnozí se vrátili do Izraele.

Vzhledem k tomu, že americko-ruská jednání, která vedla k současným bojům, byla Bidenovou administrativou jasně navržena tak, aby selhala, je třeba si klást otázku, zda tato válka proti Rusku není z velké části produktem dlouhotrvající etnicko-náboženské nenávisti spojené s vírou v nutnost silné americké armády aplikované podle potřeby k ovládnutí světa a tím k ochraně Izraele. Neokonzervativci jsou nejviditelnější, ale stejně toxičtí jsou Židé, kteří by se raději označili za neoliberály nebo liberální intervencionisty, tedy liberály, kteří prosazují silnou, asertivní americkou vedoucí roli, aby podpořili v podstatě falešná hesla „demokracie“ a „svoboda“. Neokoni i neoliberálové nevyhnutelně podporují stejnou politiku, takže mají pokryty oba konce politického spektra, zejména pokud jde o Blízký Východ a proti Rusku. V současné době dominují myšlení zahraniční politiky obou hlavních politických stran (v USA), a zároveň vykonávají kontrolu nad médii a nad pokrytím témat, které se jich týkají, zábavním průmyslem, převážně zanechávající Americké (i Evropské) publikum s pouze jejich stanoviskem k uvažování.

Existuje spousta dalších důkazů, že prominentní Židé uvnitř i vně (americké) administrativy podněcují proti Rusku se značným úspěchem, když prezident Biden nyní šíleně prohlásil, že jeho administrativa je zapojena do „velké bitvy za svobodu. Bitvy mezi demokracií a autokracií. Mezi svobodou a represí.” Potvrdil, že USA jsou ve válce Ukrajiny proti Rusku, dokud „nevyhrajeme“. Jak jinak si vysvětlit směšnou cestu generálního prokurátora Merricka Garlanda do Kyjeva koncem června, aby pomohl zahájit vyšetřování válečných zločinů namířené proti Rusku?

Vzhledem k tomu, že Garland má být americkým generálním prokurátorem, může být nejprve užitečné vyšetřit zločiny související se Spojenými Státy. Mohl by začít americkými válečnými zločiny v Iráku a v Afghánistánu nebo izraelskými válečnými zločiny s použitím zbraní poskytnutých Washingtonem v Libanonu a v Sýrii, nemluvě o porušování lidských práv za použití stejných zbraní, ke kterým dochází denně, namířených proti Palestincům. Někteří konzervativci se také diví, proč generální prokurátor tráví čas pronásledováním „bílých supremacistů“ a nedokázal vyšetřit výtržnosti, rabování a zabíjení, které otřáslo národem v Létě BLM 2020.

Nicméně neohrožený a nebojácný Garland v Kyjevě oznámil, že Eli Rosenbaum, samozřejmě Žid, a veterán s 36 lety na ministerstvu spravedlnosti, který dříve sloužil jako ředitel Úřadu zvláštního vyšetřování, který byl primárně zodpovědný za identifikaci, denaturalizaci a deportace nacistických válečných zločinců, povede tým odpovědnosti za válečné zločiny složený z odborníků z ministerstva spravedlnosti při vyšetřování ruského porušování lidských práv. Po povinném fotografování lezení do zadku Zelenského, drobný generální prokurátor s ocelovýma očima prohlásil, že „pro válečné zločince neexistuje žádný úkryt. Ministerstvo spravedlnosti USA se bude všemi způsoby usilovat o každou cestu zodpovědnosti pro ty, kdo na Ukrajině páchají válečné zločiny a jiná zvěrstva. Spolupracujeme s našimi domácími i mezinárodními partnery, Ministerstvo spravedlnosti bude neúnavné v našem úsilí pohnat k odpovědnosti každou osobu, která se podílí na páchání válečných zločinů, mučení a dalších závažných porušení během nevyprovokovaného konfliktu na Ukrajině.” (Pozn. překladatele - samozřejmě se při tom nezmíní, že většinu válečných zločinů, zvěrstev a mučení a autokratické potlačení disidentů má na svědomí především Ukrajinský nacistický Režim...) A pokud by k demonstraci Židovství toho týdne v Kyjevě byl vyžadován nějaký další důkaz, herec Ben Stiller, rovněž Žid, navštívil Zelenského a silně ho objal.

Pokud má Eli Rosenbaum stále vážný zájem o hledání nacistů, najde jich na Ukrajině mnohem více, než v Ruské Armádě. Takže je třeba se ptát: „Čí je to válka a kdo ji způsobuje?” Můžete mi to prosím vysvětlit, Joe Bidene? Nebo se mám, vzhledem k vašemu věčnému prázdnému pohledu, zeptat Merricka Garlanda nebo Tonyho Blinkena nebo možná dokonce Victorie Nulandové?

Philip M. Giraldi, Ph.D., je výkonným ředitelem Council for the National Interest, vzdělávací nadace 501(c)3 s odčitatelnou daní (federální identifikační číslo #52-1739023), která usiluje o zahraniční politiku USA více založenou na zájmech na Středním východě. Webová stránka je Councilforthenationalinterest.org, adresa je PO Box 2157, Purcellville VA 20134 a její e-mail je inform@cnionline.org


Zdroj unz.com, drobná oprava předchozího překladu InfoKurýr...

Poznámka 2022-08-16 - původně se mi do titulku dostalo: "Jak Židovská je válka proti Ukrajině?", nevím proč a nevím, proč jsem si toho nevšiml dříve... Zde jsem to opravil, ale tam, kde jsem článek vydal na pokec24.cz a CzechFreePress.info to opravit nejde... Ale ona to je válka Západu i proti Ukrajině, oni je schválně nechávají vybít „do posledního Ukrajince“ a zbytek vyhnat na Západ nebo do Ruska... Každopádně se tedy omlouvám za omyl...