πα½ B ^
(Toto je český překlad interview Finiana Cunninghama ze Strategic Culture Foundation s Russellem Bentley... Některé věty jsem zvýraznil... S malými vyjímkami, kde jsem přidal poznámky, jinak zcela souhlasím se vším, co se tu píše... Také je třeba podotknout, že autor sdílí obecně rozšířený omyl, že by NATO bylo nacistické. Batalion Azov a Kyjevský režim jsou nacisté, do určité míry i USA a Rusko, ale NATO a EU a je ovládající (((globalisté))) nejsou "nacisté", ale fašisté, a je v tom rozdíl... PAS 2022-05-21. Podstatně stručnější překlad zveřejnil ProtiProud a převzaly jej Cz24.news ...)

Russell Bentley žil v Doněcké Lidové Republice osm let, kde také nyní získal oficiální občanství.

Západní média melou divoké bludy o Rusku čelícímu selhání a porážce Ukrajinou, říká Russell Bentley, bývalý Americký voják, který bojuje a žije v Donbasu posledních osm let. V následujícím interview pro Strategic Culture Foundation říká, že Rusko má jistotu ohromujícího vítězství, aby porazilo nejen Kyjevský režim, ale také jeho manipulátory v USA a v mocnostech NATO.

Tento týden například New York Times a BBC opožděně a s nechutí připustily, že Rusko “triumfovalo” v Mariupolu, v jižním přístavním městě, kde po týdny ta samá Západní média zahrnovala obdivem “statečné obránce” patřící k NATO-sponzorovanému a otevřeně nacistickému batalionu Azov.

Russell Bentley získal mezinárodní sledovanost pro svou odvahu a pravdomluvnost. V tomto interview také přináší svědectví o pustošení a válečných zločinech spáchaných, jak je nazývá, nacistickým Kyjevským režimem proti civilnímu obyvatelstvu. Říká, že bylo životně důležité, že Rusko spustilo svou speciální vojenskou operaci (Operace Z) 24. února, protože Kyjevský režim a Spojené Státy v souladu s dalšími mocnostmi NATO plánovaly velkou vražednou ofenzivu proti Donbasu. Této ofenzivě bylo předejdeno Ruskou intervencí. Říká, že zatímco Rusko má vojensky navrch, síly NATO jsou až po krk v tomto konfliktu způsobem, jenž hrozí plnou světovou válkou. A Západní média zavádějí veřejnost o vážných nebezpečích, cynicky chrlíce lži o “obraně Ukrajiny” namísto reality, že USA, NATO a Evropská Unie podporují nacisty a válečné zločince. Vytyčuje historickou politickou linii zpět k Druhé Světové Válce a jak Západní mocnosti asimilovaly zbytky Německých nacistů do svých mocenských struktur se zhoubnými následky, které se projevují nyní. (poznámka překladatele - toto je omyl... ze Západu za tím stojí (((jiní))), kteří kolektivně ovládají Média a Vlády a jen se snaží, abyste za tím viděli jiného viníka...)

Původem z Texasu, Russell Bentley žil v Doněcké Lidové Republice osm let, kde nyní získal oficiální občanství. Opustil Spojené Státy na sklonku roku 2014, aby se připojil k armádě DLR bránit odštěpené republiky před Kyjevským režimem podporovaným NATO. Řekl, že utrpení nevinných lidí pod rukami “Nacistů NATO” jej přesvědčilo, aby se stal dobrovolníkem. Bentley bojoval v předních liniích, kde viděl mnoho druhů ve zbrani zabitých. Nedávno se účastnil pohřbu jednoho z nich, Sergeje Lysenka, bojovníka a básníka, který byl zabit v bitvě o Volnovachu 9. května, na Den Vítězství. Dříve vysílal a pracoval v komunikacích předávat světu, co se skutečně v Donbasu a na Ukrajině děje. Sarkasticky poznamenává, že jeho video-vysílání bylo zcenzurováno Youtube, zatímco tato mediální platforma vlastněná USA (pozn. překladatele - omyl, je vlastněná a řízená Židy, navrchu se Susan Wojcicki) dovoluje Ukrajinským nacistickým batalionům pumpovat jejich propagandu.

Interview

Otázka: Západní média byla plná hlášení o tom, jak Ruská vojenská intervence na Ukrajině selhává. Jak si Rusko vede z perspektivy lidí zde na místě v Donbasu?

Russell Bentley: Mnoho lidí na Donbasu a v Rusku bylo znepokojeno tempem a dokonce i průběhem Operace Z, zvláště v jejích ranných stádiích. Na počátku byly učiněny některé závažné chyby, ale to je nevyhnutelné v každé válce. Rusko upřímně učinilo veškeré úsilí, aby minimalizovalo civilní oběti a zničení infrastruktury, což nacisté USA nazývají “vedlejší škody”, když jejich vojsko napadne a ničí země. Režim USA má naprostou kontrolu všech politických a vojenských politik a rozhodnutí na Ukrajině od roku 2014, včetně rozhodnutí Ukrop [Ukrajinská armáda] nacistů používat civilní lidské štíty a maximalizovat umírání a ničení. Rusko čelilo absolutelně bezohlednému, přímo ďábelskému nepříteli, snažíce se udržovat čest a morálnost prosazováním a dodržováním zákonů války a ustanovujíce humánní příklad. Je to jako boxer používající pravidla Marquis de Queensbury zkoušící bojovat s MMA bojovníkem, který má také mosazné klouby (?) a nůž. Ale boxer vítězí – vojensky, ekonomicky a politicky.

Rusko vítězí, a my zvítězíme. Ani Ukrajinské vojsko ani celé NATO nemůže a nezastaví Rusko od dokončení uskutečnění všech cílů, ustanovených pro Operaci Z. Nacifikovaná Ukrajina, pod kontrolou nacistů (pozn.překl. - fašistů) USA, EU a NATO, je existenční hrozbou pro Rusko a Rusko s ní bude podle toho zacházet. Ukrajina bude denacifikovaná a demilitarizovaná tak dalece, jak Rusko uzná za nutné. Tímto si můžete být jistý.

Ve skutečnosti dosáhlo Rusko ohromujícího vítězství. Standardní vojenská doktrína hlásá, že útočná síla vyžaduje početní převahu tři na jednoho, aby byla rozumná šance na vítěství, ale Rusko dosáhlo prozatím všechny své strategické cíle s útočnou silou méně než jeden na jednoho. Zprávy o obětech z obou stran by měly být brány se zrnkem soli, ale žádný seriózní pozorovatel nemůže popřít, že Rusko uštědřilo strategické ztráty Ukropské armádě a zařízení udržujíce své vlastní počty ve vojensky přijatelných a operačních úrovních. Rusko prozatím použilo malý zlomek (okolo 15 procent) svých vojenských možností na Ukrajině. Generálové v křesle a klávesnicová komanda, kteří kritizují Ruskou vojenskou operaci na Ukrajině, jsou většinou příliš neznalí vojenských taktik a strategie, aby mohli být považováni za kvalifikované mít názor na dané téma, a proto by měli být zticha. Nemějte starost, chápeme to.

Otázka: V Západních médiích potichu připustili, že Spojené Státy poskytují zpravodajské informace, aby pomohli silám Kyjevského režimu zasahovat Ruské oddíly. Viděl jste mnoho důkazů poskytování zpravodajských informací USA a NATO umožňujících Kyjevské vojenské operace?

Russell Bentley: Ano. USA, spolu se svými stoupenci z EU a NATO, měli naprostou politickou, ekonomickou a vojenskou kontrolu nad Ukrajinou od roku 2014. Každý mrtvý civilista a voják, každý člověk doživotně zmrzačený, každý odstřelený nebo spálený dům, každé psychologicky traumatizované dítě, každý hladový psí nebo kočičí bezdomovec, na obou stranách, jsou naprosto a primárně zločinná zodpovědnost skutečných nacistů (poznámka překladatele - fašistů, ne nacistů, je v tom rozdíl...), kteří vlastní a ovládají USA, EU, Ukrajinské režimy a jejich vojska. Celá Ukrajinská válka, probíhající od roku 2014, je ve skutečnosti proxy válkou Západního fašismu proti Rusku, protože Rusko je hlavní překážkou jejich cíle světové nadvlády.

USA a NATO mají své Speciální Jednotky a vysoce trénované žoldáky (včetně teroristů ISIS) na Ukrajině od roku 2014. Mohu to potvrdit osobně. Poskytování zpravodajských informací Ukrajině ze satelitů, z AWACS, z dronů, z ELINT a SIGINT je hlavní násobitel síly, jako je i poskytování expertních poradců a instruktorů, kteří byli přímo zapojení na frontě bojových operací od roku 2014, což také mohu osobně potvrdit. Poskytování zbraní a munice za mnoho miliard dolarů, spolu se Západními příkazy “bojujte s Ruskem do posledního Ukrajince”, odhaluje záměr Západních nacistů (pozn. překl. - fašistů) zanechat Ukrajinu jako nenapravitelně ztroskotaný stát (failed state), stejně jako to udělali v Afghánistánu, v Iráku, v Libyi, v Somálsku a v Jemenu, kromě dalších zemí. Ukrajina je nyní pod skutečnou nacistickou okupací, neméně než byla mezi lety 1941 až 1943. Ukrajinská armáda dnes “nebrání” Ukrajinu, záměrně ji ničí, ve prospěch cizího a skutečně fašistického režimu ovládajícího Ukrajinu z Kyjeva, ale ve skutečnosti se sídlem ve Washingtonu, v Londýně a v Bruselu. A v Tel Avivu.

Bez pokračující podpory USA a NATO by se Ukrajinský zrádcovský režim již dávno vzdal, válka by skončila, tisíce životů by byly ušetřeny. Takže naprostá morální, legální a praktická zodpovědnost za začátek, eskalaci a pokračování této války spočívá na nich. Rusko nezačíná války, ale ukončujeme je. A ukončíme i tuto, vítězně, jedním způsobem nebo jiným. Je to na nepřátelích v USA a v NATO, aby rozhodli, jak moc zničení a utrpení způsobí Ukrajině před jejich nevyhnutelnou politickou denacifikací a vojenskou porážkou.

Otázka: Jaká byla v oblastech Ukrajiny, které byly dříve pod kontrolou sil Kyjevského režimu, ale nyní jsou pod kontrolou Ruských sil, reakce občanů na změněné okolnosti?

Russell Bentley: Uskutečnil jsem několik (mnoho) výletů do nově osvobozených oblastí, zejména ve Volnovacha a v Mariupolu, kde proběhly jedny z nejtěžších bojů a zkázy. Samozřejmě, nikdo není šťasten vidět svůj dům nebo velké části svého města zničené, ale naprostá většina, řekl bych více než 90 procent, zdejších obyvatel jsou šťastní, že byli osvobozeni z útlaku a okupace nacistických teroristů. Zpráv o znásilněních, loupežích, vraždách, mučení a kšeftování s lidmi a s orgány (human and organ trafficking) je nepřeberně, ale tyto zločiny nyní ustaly, jsou nyní sčítány a vyšetřovány a viníci budou přivedeni před spravedlnost.

Rusko přiváží stovky tun humanitární pomoci denně, každý den, a elektrická, plynová a vodní infrastruktura je již opravována a nahrazována v mnoha osvobozených městech. Mezitím Západ posílá na Ukrajinu vražedné zbraně za miliardy dolarů, ale ani jeden dolar nebyl poslán lidem v oblastech, kde dosud Kyjevský režim tvrdí, že tam jsou Ukrajinci které “brání”. Lidé zejména v Mariupolu sami viděli, jak nacisté z Batalionu Azov používali civilisty jako živé štíty a dokonce je vraždili, aby zkoušeli svalovat vinu na Ruskou údajnou “agresi”. Rusko je osvobodilo od beztrestných nacistických znásilňovačů, mučitelů a vrahů. Rusko je jediné přivážející humanitární pomoc a asistující s rekonstrukcemi a opravami. Samozřejmě každý rozumný a slušný občan v osvobozených zónách je rád, že je vidí. Jen nacisté a váleční zločinci nejsou.

Otázka: Během osmi let po převratu v Kyjevě podporovaném CIA, jaký byl život pro lidi v separatistických republikách Doněcku a Lugansku (DLR a LLR)?

Russell Bentley: Život ve válečné zóně není nikdy lehký. Vzhledem k tomu, že lid republik Donbasu se postavil proti a odmítnul se podrobit cizí fašistické vládě na jaře 2014, byli pod neustálým vojenským útokem, ekonomickou blokádou a politickou perzekucí. A přesto jsme převládli, nejen přežili ale vzkvétali, nehledě na velmi obtížné podmínky. Doslova v každém měřítku kvality lidského života, od ceny bydlení po politickou svobodu, republiky Donbasu si vedly mnohem lépe, než lidé v částech Ukrajiny pod Kyjevským režimem.

Na Ukrajině, kvalita života začala prudce klesat okamžitě po Majdanském převratu začátkem roku 2014. Poté, co byl nový režim naplněn loutkami (poskoky) vybranými US State Department (ministerstvo zahraničí USA) a CIA, Ukrajinská vojska a nacistické teroristické bataliony byly vypuštěny proti jakémukoliv a všem Ukrajinským občanům, kteří protestovali proti převratu. To vedlo k masakrům v Oděse, v Mariupolu, v Charkově, v Lugansku a v Doněcku (mezi mnoha dalšími místy), spolu s teroristickým útlakem proti jakékoliv politické opozici (disentu). Cizí Gauleiteři (pozn. překladatele - vysoká nacistická hodnost, viz *) byli přivedeni a instalováni, jako Ulana Suprin, původem Američanka z pro-Banderovské rodiny, byla jmenována ministryní zdravotnictví a pokračovala vykucháním Ukrajinského národního zdravotního systému. “Investiční bankéř” narozený v USA a zaměstnanec State Department Natalie Jaresco byla jmenována ministryní financí Ukrajiny mezi lety 2014 a 2016, beztrestně vyplenila Ukrajinský státní poklad. Uprchlický ex-prezident Gruzie (Georgia) Michail Saakashvili (který je nyní ve vězení za korupci v Gruzii) byl jmenován guvernérem Oděsské Oblasti mezi květnem 2015 a listopadem 2017. Pod jeho vládou se Oděsa stala významným centrem sexuálního otroctví (sex slavery) a kšeftování s lidskými orgány (human-organ trafficking), stejně jako nelegálního a neregulovaného importu toxického odpadu.

Jako i jinde, od ekonomického rozvratu pandemie Covid-19, ceny v republikách Donbasu vzrostly významně, a ještě více v nedávných měsících. Platy do určité míry sledovaly tempo s cenami, a některé ceny jako nájem, veřejné služby a palivo vlastně zůstaly statické. Nehledě na ekonomickou blokádu Kyjevským režimem a Západem, Donbasské republiky si i nadále užívají velmi normální a obecně uspokojivý životní standard. Zdravotnictví a vzdělání zůstalo v těchto republikách zdardma a obě mají srovnatelnou kvalitu, jako v Rusku. Platy jsou vyšší v Rusku, ale ceny také, takže životní standard v těchto republikách je obecně lepší, než na Ukrajině, a na stejné úrovni s Ruským. Rusko má silnou vojenskou, ekonomickou, energetickou a potravinovou bezpečnost, tedy tyto republiky mohou očekávat totéž v budoucnosti. Prakticky a politicky (pokud ne oficiálně) jsme součástí Ruska, a očekáváme a máme podobné životní standardy.

Otázka: Zlepšila se bezpečnostní situace pro populaci DLR a LLR od té doby, co Rusko spustilo svou vojenskou intervenci 24. února?

Russell Bentley: Nejdůležitější k porozumění o Ruské intevenci na Ukrajinu je, že to byl preemptivně obranný krok, kterž předešel bezprostředně hrozícímu a masivnímu vojenskému útoku Ukrajinskou armádou na velká města těchto republik – Doněck, Makejevka, Jasinuvata, Gorlovka a Lugansk. Všechna tato města jsou doslova na frontových liniích, s centry měst pouhých 10 nebo 12 kilometrů od pozic Ukropského vojska. Kdyby Rusko váhalo, útok by nastal, jak byl plánován, a kdyby se Ukropové dostali do center našich měst, nebo dokonce do hustě obydlených předměstí , jejich strategie lidských štítů (human-shield strategy) by byla okamžitě implementována a používali by naši civilní populaci jako štíty proti Ruské hlavní vojenské výhodě, jmenovitě Ruskému dělostřelectvu, střelám a vzdušné síle.

Bylo (a je) také jasné, že druhá vlna útočných sil, tvořená nejbezohlednějšími bataliony nacistických válečných zločinců, měla za úkol genocidu a etnickou čistku těchto měst, což by vedlo ke stovkám tisíc civilních obětí, nejen probíhajícími městskými boji, ale záměrnými a cílenými masovými vraždami etnických Rusů Ukrajinskými “Einsatzgruppen, přesně jako Němečtí nacisté udělali v těchto městech před 80 lety. A je to nepopiratelný fakt a dokázáno mimo jakoukoliv pochybnost, že strategie lidských štítů, genocida a etnické čistky byly naplánovány a nařízeny válečnými zločinci USA a NATO. Takže Ruská intevence zachránila obyvatelstvo našich měst, která by jinak byla odsouzena ke zkáze, kdyby Rusko váhalo.

Od začátku Operace Z v pozdním únoru Ukrajinské ostřelování, které probíhalo od roku 2014, významně zesílilo, obzvláště cílené útoky na civilisty, jako tržiště (open-air markets) a rezidenční oblasti, kde naše vojsko neoperuje. Byl nárůst i ostřelování i úmrtí civilistů, ale v porovnání s masovou vraždou, jež byla plánována, Rusko bezpochyby zachránilo desetitisíce a statisíce našich lidí. Což je jistě posílení naší bezpečnosti.

Otázka: Myslíte, že by Rusko bývalo mělo intervenovat dříve, než v roce 2022, aby předešlo agresi Kyjevského režimu podporovaného NATO?

Russell Bentley: Mnoho lidí si to myslí a chvíli jsem si to myslel také. Nyní vidím věci odlišně a mnohem jasněji. Vladimír Putin je prezident Ruska a jak jasně vyjádřil, jeho úlohou je chránit Rusko a Ruský lid. Všechno ostatní následuje až poté. V roce 2014 Rusko nebylo připravené vojensky, ekonomicky ani politicky na invazi na Ukrajinu, protože musí být chápáno, že jakákoliv invaze na Ukrajinu riskovala a vskutku i nadále riskuje plnou konfrontaci s NATO, která by byla a stále je, nejen vojenská, ale i ekonomická, politická a informační. Kdyby otevřeně intervenoval v předchozích letech, padl by do pasti nalíčené na něj (a na Rusko) Západními nacistickými (pozn. překladatele - spíš fašistickými) mocnostmi. Putin to zahrál brilantně, vyvaroval se pasti a intervenoval pouze, když Rusko bylo připraveno, a vskutku vytvořil proti-léčku, do které USA a EU nevyhnutelně upadly.

Ruská ekonomie nemůže být větší, než USA nebo EU, ale je mnohem silnější než kterákoliv z nich, nebo než obě. Ruská ekonomická, energetická a potravinová bezpečnost zajišťuje, že nejen přežije ekonomickou válku, která již je v průběhu stát se globální, ale vyjde vítězně, zatímco ekonomický a politický úpadek (demise) (pokud ne zničení) USA a (tím víc) EU je již nevyhnutelná. (pozn. překladatele - kéž by ta zlá Bestie EU konečně zašla, aby Evropské národy mohly být znovu svobodné...)

Evropa a Ukrajina budou letos čelit potravinové krizi, která bude hraničit s hladomorem, a přesně protože občané dovolili svým vládcům naplánovat (design) tuto situaci. Byly to naprosto dobrovolné sankce proti Ruskému palivu a hnojivům špatnými vládami (mis-rulers) EU a Ukrajiny, které dovolily této situaci vyvinout se, kde bochník chleba může realisticky stát 10 euro (250 Kč) koncem tohoto roku, a také může být nedostatek chleba i pro ty, kdo si ho mohou dovolit. Protože vládnoucí třída v EU poslouchala rozkazy USA odmítat nakupovat Ruský plyn, Evropská produkce hnojiv byla zastavena. Množství hnojiv potřebné pro adekvátní zemědělskou produkci pro nakrmení obyvatelstva jednoduše není produkováno. To znamená, že tento rok nebude dostatek jídla pro všechny obyvatele Evropy. Lidé budou čelit drastickým nedostatkům potravin a cenové inflaci a dokonce i hladu.

Toho všeho se dalo snadno vyvarovat, kdyby pánové EU měli jakékoliv ohledy na své obyvatele. Nemají. Nejsou hloupí, nikdo nemůže být tak hloupý. (pozn. překladatele - ale může: Běda kterým žena vládne... Poslušná děvka skrytých zájmů...) Jediný realistický závěr je, že vytvářejí těžkosti a hladomor záměrně. Právě tak.

Rusko je nyní připraveno čelit těmto monstrům a buďto je porazit, nebo zničit. Ruské vojsko je připravené a Ruské ekonomické, energetické a zemědělské sektory jsou připravené. Rusko zabetonovalo své spojenectví s Čínou, stejne jako s dalšími strategickými zeměmi, jako Irán a Indie, a s velkou částí Afriky, Jižní Ameriky a Středního Východu. Rusko je připraveno bojovat Třetí Světovou Válku, buďto konvenční nebo jadernou. Jak jsme říkali od roku 2015, “Jak půjde Donbas, tak půjde Svět.” Je to pravdivé.

Může být čestně řečeno, že si Rusko pod brilantním vedením Vladimíra Putina vybralo perfektní čas udeřit, ani o jeden den brzy nebo pozdě. Kdokoliv si myslí, že může zpětně kritizovat (second-guess) Vladimíra Putina, sami sebe zesměšňují říkajíce to a pouze dokazují, že jsou příliš neznalí (ignorant), aby byli kvalifikovaní mít na to názor, tím méně jej vyjadřovat. Bohužel je velmi mnoho lidí, kteří spadají do této kategorie.

Otázka: Rusko zdůrazňovalo “de-nacifikaci” Ukrajiny jako účel své intervence. Jak toto úsilí probíhá a co zabrání návratu nacistického vlivu nad Ukrajinským státem v budoucnosti?

Russell Bentley: První část de-nacifikačního procesu je zjevně neutralizace jejich vojenských možností, zajetí nacistů a válečných zločinců, a vyšetřování jejich zločinů. Tento proces probíhá spěšně a bude pokračovat a zrychlovat, jak bude Rusko osvobozovat víc a víc Ukrajiny, obzvláště Donbas a Kyjev.

Soudní proces a poprava hlavních válečných zločinců je nutná část (an imperative part) de-nacifikačního procesu. Příklady musí být rovněž vytvořeny z menších “pěšáků” válečných zločinců. Spravedlnost, stejně jako praktický rozum, také vyžaduje jejich popravu. Nacista je jako bláznivý pes nebo jedovatý had, nebo jakýkoliv jiný nelítostný masový vrah, který získal chuť na zabíjení a lidskou krev. Není žádný způsob argumentovat s nimi, není žádný způsob apelovat na soucit nebo lidskost, které postrádají. Musí být vyndáni ze své bídy. (They must be put out of their misery.).

Jedna z velkých chyb Sovětského Svazu, za kterou nyní platíme, bylo dovolit tolika Německým nacistickým válečným zločincům uniknout na Západ a pokračovat inkubovat a plodit ten zhoubný virus Nacismu. (Pozn. překladatele - to je omyl, ale zatím se to nesmí vysvětlovat...) Zatvrzelí advokáti Nacismu, filosofie “herrenvolk” (nadřazené rasy) a “Untermenschen” (podlidí), že někteří lidé jsou nadřazení, a že uvažují, že “podřadné” lidské bytosti mohou být používány jako dobytek a otroci nebo být vyhlazeny jako hmyz (což je velmi přesný popis hnusné ideologie vládnoucího Talmudického Judaismu! - a jediné, co na této tezi lze naivně rozporovat, je to slovo "vládnoucího"...), předávají tuto hnusnou filosofii svým potomkům, kteří pokračují v této tradici.

Jestli byl děda Německého Kancléře Olafa Scholze generál SS je dost mžné, ale není to dokázáno. Že děda Kanadské místopředsedkyně vlády (Deputy Prime Minister) Chrystia Freelandové byl nacistický kolaborant na Ukrajině a že Freelandová pokračuje v tomto odkazu svého Banderovského předka je nezpochybnitelné (beyond dispute). Ona sama to otevřeně přiznala. Že některým z nejhorších nacistických válečných zločinců bylo nejen pomoženo v jejich útěku před spravedlností, ale byly jim dány i pozice bohatství a politické moci na Západě, je také dokázaný fakt. Předchozí nacistické styky v byznysu nebo v rodině nejen že nejsou žádnou překážkou pro vstup do elitních oligarchických a politických kruhů, zajisté se zdají být výhodou, pokud ne předpokadem. Jen se zeptejte představenstva (Board of Directors) Monsanto/Bayer, vzešlému z I.G. Farben, nebo potomkům Prescotta Bushe nebo Henry Forda. Filosofie Nacismu musí být vykořeněna. Permanentně. (poznámka překladatele - Henry Ford nebyl špatný. Ve skutečnosti Židé, jejich Média a ZOG vlády vedou tuto válku proti Rusku, snažíce se ji svalovat na "Nacisty"... Je to jejich taktika falešného cíle (misdirection) a podvodu (deception), jak vést své falešné války, tak jak je jejich motto... בתחבלות עשה מלחמה Tento názor R.B. je jako z onoho kresleného vtipu, kde jeden z několika slepě ohmatávajících prohlašuje, že Slon je velká Trubka, protože sahá na chobot... Ve skutečnosti vládnoucí Židé (Kolomojskij, Porošenko, Jaceňuk, Nuland, Zelenský, ... ...) cíleně zmagořili Ukrajinský národ do bludu talmudické nadřazenosti, aby vytvořili odpudivý precedent pro diskreditaci nacionalismu a vlastenectví, stejně jako kdysi poštvali na Mnichovské Konferenci Hitlera proti Rusku, aby později mohli zničit Evropské národy, postrádající vlastenectví, migrací, jak měli již předtím v (Kalergiho) plánu... Podceňujete dalekosáhlost a podvodnost jejich plánování... Zatímco v případě Německa to leckdo nepochopil, dnes na příkladu Ukrajinských zombií, naplněných Židovskými vůdci zlem a zuřivou nenávistí proti Rusku (*, *, *), je to již mnohem jasnější... Záměr byl nejen poškodit Rusko, až konečně začne své lidi bránit, ale také zničit Ukrajince pro vytvoření "Greater Israel" - jak Zelenský prohlásil a Chasidové naplánovali (*), a také opět významně poškodit ideu vlasteneckého nacionalismu, aby ji každý "rozumný" člověk zavrhoval, nebráníce se tak probíhajícímu zničení svého vlastního národa... Globální plánování má mnoho úrovní, které nemusí být zespodu vidět na první pohled... R.B. vidí na východě Ukrajiny zfanatizované zombie šílených nacistů, kteří místo vlastenecké lásky k vlasti jsou naplněni hlubokou nenávistí ke své předvybrané oběti, v tomto případě k Rusům, za minulé světové války k Židům, a naplňují tuto fanatickou Nenávist brutálním Zlem a Násilím, skrývajíce se za Lži Kyjevského režimu a Židovských Médií a ZOG a Fašistických Vlád Západu... Jejich hlavním cílem je ale zničení Vlastenectví na Západě, a podružné cíle jsou oslabení Ruska a etnická čistka a vyhnání Ukrajinského obyvatelstva, které bylo zfanatizováno téměř mimo možnost nápravy, pokud je Rusko svou Láskou a Milosrdenstvím nenapraví, a ovšem i chirurgickým odstraněním nenapravitelných, kterých rozhodně není většina...)

Otázka: Je mírové soužití mezi Ukrajinou a Donbasskými republikami možné v budoucnosti?

Russell Bentley: Ano, nejen možné, ale velmi pravděpodobné. Po osvobození a absolutní de-nacifikaci Ukrajiny, přinejmenším až (a včetně) do Kyjeva, politické a vojenské vedení Donbasských republik převezme spolu s Ruskem zodpovědnost za politické, ekonomické a infrastrukturní znovuvybudování Ukrajiny. Ukrajina byla kdysi průmyslovým a zemědělským motorem SSSR. Může být tímtéž v Ruské Federaci. Je mnoho bratrských lidí v Rusku a na Donbase, kteří budou šťastní vidět to tak, a ochotně to pomůžou učinit. Ti, kdo nechtějí být s námi součástí budování Nové Ukrajiny, se mohou přesunout na jakoukoliv část západní Ukrajiny, kterou budeme moci dovolit Západu okupovat, nebo mohou sami odejít do EU jako imigranti a druhořadí občané. Možná nebude dost jahod v Polsku na sbírání, ale v EU vždy budou pracovní místa pro prostitutky a nájemné vrahy (hitmen), pozice, pro které jsou pro-Banderovští Ukrajinci přirozeně kvalifikovaní.

Otázka: Proč jsou dvě oddělené Donbasské republiky, DLR a LLR? Mohly by v budoucnosti splynout do jednoho sjednoceného státu? Viděl byste je případně připojené k Ruské Federaci, jako Krym v roce 2014?

Russell Bentley: Že jsou dvě oddělené republiky po všechny ty roky je obvykle a uměle vysvětlováno příběhem, že FSB [Ruská bezpečnostní služba] je zodpovědná za DLR, a GRU [Ruské vojenské zahraniční zpravodajství] za LLR, a že je tam byrokratická rivalita mezi nimi. Myslím, že v této teorii může být nějaký věcný základ, ale jsem si jistý, že to není celý příběh. Zatímco běžní lidé v obou republikách mají mnoho společného, jsou mezi nimi velké ekonomické, demografické a dokonce i politické rozdíly. Ale jsme především bratrští soudruzi a víme, že bychom nepřežili jeden bez druhého.

Nemyslím a nedoufám, že republiky Donbasu budou absorbovány do Ruské Federace. Bude nás zoufale potřeba zde pomoci budovat Novou Ukrajinu a mohu s jistotou říct, že to nemůže být učiněno bez nás. Navíc mnozí zde v Donbasu jsou hrdí na své kořeny a jakkoliv milujeme, respektujeme, vážíme si a potřebujeme Rusko a jeho bratrské přátelství a pomoc, preferovali bychom zachovat si svou vlastní identitu, stejně jako můj rodný Texas si zachovává svou identitu vůči (vis-a-vis) USA. Nemluvím v tomto za každého, možná ani ne za většinu, ale mluvím za mnohé, včetně mě, mé rodiny a většiny mých přátel.

Otázka: Myslíte, že blok NATO pod vedením USA omezí svou proxy válku s Ruskem na Ukrajinu, nebo se válka rozšíří zahrnovat další Evropské země?

Russell Bentley: Operace Z na Ukrajině, zatímco je skutečnou válkou, a největší válkou v Evropě od útoku NATO na Jugoslávii před více než dvěma dekádami, je prozatím stále ještě většinou symbolická. Vojenský výsledek je již nesporný (beyond question) a Rusko může rozdrtit tolik Ukrajiny a jejího vojska, kolik chce, kdykoliv chce. Jejich jemný postup války jako v rukavičkách (gentle kid-glove prosecution of the war) doposud je toho důkazem. (Pozn. překladatele - zejména uvážíme-li, že většina zpráv o "válečných zločinech" Ruska, kterými nás krmí naše média v čele s ČT, jsou lži a dezinformace, nebo je spáchali Ukrajinci s cílem svalovat vinu na Rusko a zastrašovat a terorizovat vlastní obyvatelstvo...) Stejně jako je fakt, že zatímco Ukropáčtí nacisté denně bombardují civilní cíle, tak Ukrajinské vojsko prozatím necílilo na administrativní budovy vrchního politického a vojenského vedení v kapitolech Donbasských republik. (To je omyl, protože ta brutální raketa Točka U, jejíž zbytky v Doněcku zabily přes dvacet lidí na náměstí (*), byla původně mířená na vládu v Doněcku, ale byla sestřelena...) Podobně na politické a vojenské vedení v Kyjevě a ve Lvově, domácí i jiné, nebylo cíleno Ruskými střelami. (poznámka překladatele - což je chyba, mohlo to být dávno vyřešeno, kdyby odstranili Zelenského a jeho bandu nějakým přesným zásahem) Zdá se mi, že je tu určitá quid pro quo dohoda. “Válka je politika jinými prostředky”, a jsem přesvědčen, že je stále mnoho politiky probíhající za scénami, o kterých ani nejvíc opravdu dobře informovaných veřejných učenců nemá ponětí.

Skutečná válka je ekonomická, již začala a již je globální, a Rusko již svým nepřátelům zasadilo zdrcující úder. Politicky, vojensky a především ekonomicky je Rusko na vzestupu a nacistický (pozn.překl. - spíš fašistický) Západ směřuje k zaslouženému Götterdämmerung (soumrak bohů). Jaderné zbraně jsou divokou kartou a každá ze stran je může kdykoliv použít. Rusko, pokud bude pociťovat existenční hrozbu, Západní nacisté (pozn.překl. - spíš fašisté) mohou použít jaderné zbraně pravděpodobně jako provokaci pod falešnou vlajkou (false-flag provocation), nebo v dementním naplnění svého depopulačního programu, myslíce, že oligarchická špína schovaná v horských bunkrech může přežít plnou jadernou výměnu. Doktor Strangelove v reálném životě…

Věřím, že pravděpodobnost, že tento konflikt/konfrontace skončí totální jadernou válkou je více pravděpodobný, než že ne. Možná ne letos nebo příští rok, ale čím víc času ubíhá, myslím, že se pravděpodobnost zvyšuje, až to bude nevyhnutelné, bez Božího zásahu (divine intervention) nebo nějaké přírodní katastrofy, která vyloučí její možnost nebo potřebu. Doufám, že se mýlím. Ale jsem si jistý, že se věci ještě zhorší, než se začnou zlepšovat.

Otázka: Vaše osobní cesta ze Spojených Států pozvednout zbraně a bojovat za obranu Donbasu v pozdním 2014 je poměrně pozoruhodný dobrodružný příběh. A přesto jediná mediální pozornost, které se vám dostalo od USA, bylo pomlouvání jako “Ruský propagandista”. Co si děláte z nedostatku nepředpojatého (open-minded) zájmu Amerických médií o vaši životní cestu?

Russell Bentley: Devadesát osm procent Západních médií jsou profesionální lháři a propagandisté. Co píšou a říkají je téměř vždy naprostý opak pravdy, a když není, tak používají jen fragmenty pravdy mimo kontext, aby podváděli. Jako minulá mluvčí Bílého Domu Jen Psakiová, budou lhát s klidnou tváří, vědouce že lžou, a vědouce že vy víte že lžou, a vědouce že vy víte že oni vědí že vy víte že oni vědí že lžou. Může být víc opovrženíhodné stvoření na této Zemi? Bože, doufám že ne.

Tahle špína jsou dobře placené “presstitutky”, ale i děvky (whores) mají více cti, lidskosti a důstojnosti. Západní propagandisté jsou jako děvky (whores) pracující s vědomostí, že mají pohlavní nemoc, a úmyslně a vědomě ji předávají svým klientům. Bylo správně řečeno, že “respekt k pravdě je základem veškeré morálnosti”, a toto rčení je opravdu velmi pravdivé. A tyto děvky Západních médií (Western media whores, asi by to bylo přesnější přeložit jako "kurvy") jsou smrtelní nepřátelé pravdy, a tedy i morálnosti. Nepřikládám žádnou pozornost tomu, co o mně říkají. Jejich slova jsou pro mě jako bzučení much.

Otázka: Můžete vysvětlit, co vás přimělo převzít kauzu (to take up the cause) Donbasského lidu?

Russell Bentley: Sledoval jsem vývoj na Ukrajině od začátku protestů na Majdanu v letech 2013-2014 a rozdávání sušenek vyslankyní USA Viktorií Nulandovou protestujícím. 2. května 2014 byl Oděsský Masakr a o měsíc později 2. června byl letecký útok Ukrajinského Letectva (na přikaz USA) proti Administrativní Budově v Lugansku. A žena jménem Inna Kukurudza byla zasažena během tohoto úderu a obě její nohy byly utrženy. Muž přišel filmovat následky toho úderu svým telefonem. Inna byla dosud živá, ale umírající, a požádala toho muže použít jeho telefon, aby zavolala své rodině. Nežila dost dlouho, aby ten telefonát uskutečnila. Ikonická fotografie byla udělána z toho filmu Inny Kukurudza hledící přímo do kamery. Když jsem tu fotografii viděl, bylo jako by se dívala přímo do mých očí, do mé duše, ptající se mě osobně a přímo: “Co ty s tím uděláš?” Přesně v ten moment jsem věděl, že půjdu na Donbas chránit lidi jako Inna a zabíjet lidi jako ty, kteří zavraždili ji, nevinného civilistu, během pěkného letního odpoledne. A učinil jsem to. Šest měsíců po shlédnutí její fotografie jsem byl v Doněcku, v Batalionu Vostok, směřující k frontě. Zde je její fotografie. Tedy moje otázka nyní lidem je: “Co s tím vy uděláte?”

Inna Kukurudza

Přicházejíce sem jsem převzal nejen kauzu Donbasského lidu, kteří brání Donbas a brání Rusko. Kdo brání Rusko, brání budoucnost lidstva. A lidstvo zahrnuje všechny dobré lidi všech národů. Naprostá většina lidí Západu v těchto dnech jsou koprofágní (coprophagous - živící se výkaly) zombie mající příliš vymyté mozky, aby se sami někdy zachránili (redeem - vykoupili). Žerou hovna (They eat shit - myšleno zřejmě obrazně) a naučili se to mít v oblibě a jsou rozhněvaní a uražení, když jim navrhnete, že by měli změnit svou dietu. Ale ta dvě procenta, která nejsou “woke”, ale vědomí (aware), kdo znají historii, mohou skutečně vnímat realitu, kdo rozumí, co je v sázce a jsou ochotni udělat víc, než zmáčknout “Like” na Facebookové stránce, aby s tím něco udělali, ti jsou naše obecenstvo a naděje pro lidstvo. A stále ještě je naděje, protože dvě procenta v USA a v EU jsou stále desítky milionů lidí. Všichni dobří lidé musí držet pohromadě a pracovat společně. Pokud budeme, můžeme stále ještě vyhrát a učinit lepší svět pro každého. A i kdybychom nemohli, dejme tomu svoji nejlepší snahu (let’s give it our best shot). Co jiného lepšího můžeme udělat?

Otázka: Založil jste si život v Doněcké Lidové Republice, získal občanství a založil si tu rodinu. Jak místní lidé přijali “muže z Texasu” mezi sebe?

Russell Bentley: Když jsem sem přijel v prosinci 2014, upřímně jsem nedoufal přežít zimu a měl jsem dobrý důvod k takovému očekávání. Bylo mi 54 let, mimo formu, nemluvil jsem Rusky, přicházející na malou stranu velké války, Lidové Milice proti celé moci Ukrajinské armády podporované NATO, třetí nejmocnější armády v Evropě. Ale přesto jsem přišel a byl to nejlepší tah, který jsem v životě udělal. Měl jsem těžký život, když jsem vyrůstal, a strávil jsem pět let ve federálním vězení v USA za pašování marihuany, ale také jsem udělal spoustu pohodových (cool) věcí, spoustu cestování, dobrodružství, spoustu legrace a spoustu potěšení. Ale těch posledních osm let zde v Donbasu byly nejlepší roky mého života. Bude mi příští měsíc 62 let, a kolik mužů v USA nebo v EU, nebo kdekoliv, může říct, že v 62 žijí nejlepší roky svého života?

Vyžadovalo to spoustu odvahy přijít sem připojit se k armádě DLR bojovat, vědomě čelit smrti, neočekávajíce zvítězit. Nevychloubám se, je to prostě fakt. A dělajíce to, naučil jsem se a dokázal jednu z nejdůležitějších lekcí v životě: odvaha je klíčem ke štěstí. Protože není možné být štastný, když se bojíte. Tedy se nebojte. Jsouce odvážný, přivedl jsem se k nejlepší části svého života. Můžete učinit totéž.

Když jsem sem přišel, neměl jsem ideu nebo představu nebo ambice být “internetovou hvězdou” (internet star) nebo korespondentem nebo cokoliv podobného. Ale jsem básník, zpěvák a textař (poet and singer-songwriter), mám talent na komunikace a inspiraci a moje práce s kamerou a s počítačem měla větší dopad, než moje práce s Kalašnikovem nebo RPG. Lidé znají moji práci a mé jméno a váží si mě v Číně, v Austrálii, v Jižní Africe, v Jižní Americe, v každé zemi Evropy a, samozřejmě, všude v USA, v Texasu, v Mexiku. A v Donbasu a v Rusku. Ale nepřišel jsem sem hledající slávu nebo jmění. Věc, na kterou jsem nejvíc hrdý v celém svém životě, je respekt a přátelství vojáků, spolu s kterými jsem bojoval, a občanů, mezi nimiž žiji. Vědí, kdo jsem, a vskutku si váží, že tu jsem, a to je moje největší pocta. (pozn. překladatele - já jej znám z kusu filmu o pomoci Doněckých Rusů lidem okolo Mariupolu, Donbas I'm alive, je tam od 22. minuty... Film je převážně rusky s anglickými titulky, kromě Russley Bentleyho, který tam mluví rovnou anglicky bez titulků... Tam byste lépe pochopili, proč si jej mimo jiné místní lidé váží... Také byste z toho mimo jiné možná i pochopili, jak když se začala tato svědectví obyvatel Donbasu po osvobození Ruskou armádou vynořovat, tak Kyjevský režim a Západní lháři fašistické propagandy spustili hysterickou lživou kampaň na preventivní očerňování Rusů, snažíce se na ně svalovat zvěrstva, která za tím účelem dělala Ukrajinská armáda a nacistické bataliony, jako vraždy v Buča (*), protože se rýmuje s anglickým "butcher", jako Ukrajinský útok na civilisty raketou v Kramatorsku (*), jako ostřelování civilistů v Mariupolu (*) a jinde... Mělo to souvislost nejen časovou, ale i příčinnou, aby předešli zveřejňování a chápání skutečných svědectví osvobozených obyvatel...)

Question: Co říkáte na to, jak Západní média cenzurují Ruská média a jakékoliv kritické názory na to, jak USA, NATO a Evropská Unie nesou hlavní zodpovědnost za vyvolání konfliktu s Ruskem?

Russell Bentley: Dokazuje to jejich zbabělost a prolhanost. Blázni nenávidí moudré, zbabělí nenávidí odvážné, a lháři nenávidí pravdu. Pravda je v těchto dnech utápěna v oceánu lží, ale pravda je stále tam venku, a je to stále pravda. Je to naše nejmocnější zbraň a proto se jí bojí a snaží se ji vymazat. Vědí, že za dolar naší pravdy může přemoci jejich sračky (bulllshit) a lži v ceně miliard dolarů, a proto ji musíme bránit za každou cenu. Odvaha, pravda, solidarita - toto jsou naše zbraně. Musíme být připraveni a ochotni zemřít, a zabít každého a cokoliv je nutné zabít (pozn. překladatele - což je mentalita vojáka a i takoví jsou potřeba, i když si to civilisté neradi připouštějí). Nebojujeme pouze za národnost nebo za rasu nebo politickou filosofii, bojujeme za budoucnost lidstva. Davaj!

(Překlad P.A.Semi, 2022-05-22)